گفتاردرمانی و چرا کودکان بدغذا می‌شوند؟:::گفتاردرمانی آنلاین و اسامی گفتاردرمانان ایران + کاردرمانی و اسامی کاردرمانان ایران

 

 

چرا کودکان بدغذا می‌شوند؟

 

 

باید در مورد بدغذایی کودکان دانست که این عادت از والدین به کودک می‌رسد و وقتی که پدر و مادر از خوردن یک ماده غذایی امتناع می‌کنند، کودک هم می‌آموزد.

موادغذایی که برای سلامت کودک آنها مفید است را حتما در برنامه غذایی خود جا دهند تا کودک از آنها یاد بگیرد. خانواده‌ها حتما برای هر سه وعده غذایی سفره داشته باشند و دور هم جمع شوند.

 

 

در این شرایط می‌توان با تغییر طعم آن ماده غذایی به شیوه‌های مختلف کودک را به خوردن آن ترغیب کرد. گاهی کودکان گوشت داخل خورش را به دلیل سختی جویدن دوست ندارند و در این شرایط می‌توان از گوشت کوچک‌تر یا گوشت چرخ‌کرده استفاده کرد.

به گفته این کارشناس تغذیه برای کودکانی هم که میوه دوست ندارند، می‌توان از آبمیوه طبیعی استفاده کرد، یا قطعات میوه را در ژله برای آنها قرار داد.

 

 

 

 

گاهی کودک به دلیل کم‌خونی بی‌اشتها است یا به دلیل مریضی که باید اصل مشکل برطرف شود.

وی از والدین خواست از اجبار و عصبانیت در غذا دادن به کودکان خودداری کنند و اجازه دهند زمانی که خود کودک تمایل داشت، غذا بخورد. در مواقعی که کودک بدغذا است باید از خوراکی‌هایی که دوست دارد، بیشتر استفاده شود.

 

باید دانست که کودکان نمی‌توانند حجم زیادی از غذا را یکباره مصرف کنند. بدغذایی کودکان گاهی هم مقطعی است و والدین باید از زمانی‌که کودک اشتهای خوب دارد، حداکثر استفاده را برای رساندن مواد غذایی به بدن او داشته باشند.

 

ادامه مطلب  کلینیک بازی درمانی با رویکرد توانبخشی موثر در درمان لکنت l 09121623463 سلامی کلینیک بازی درمانی با رویکرد توانبخشی موثر در درمان لکنت l 09121623463 سلطان‌آباد (خراسان رضوی)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related posts