مصاحبه دکترگفتاردرمانی کرج ۲۴ مهر ماه ۱۴۰۰ | کودکانی که در #ادراک_دیداری دچار نقص هستند


کودکانی که در #ادراک_دیداری دچار نقص هستند، در دوران مدرسه با چه #مشکلاتی روبرو می‌شوند؟

┏━━━⚡━━┓
🆔 https://t.me/gofta_tavan_gostar
┗━━⚡━━━┛

این گروه از کودکان؛ در انجام دادن تکالیفی که مستلزم تمایز دیداری حروف و واژه‌هاست، دچار #مشکل می‌شوند. همین طور در انجام دادن تکالیفی که شامل #اعداد، طرح‌های #هندسی و #تصاویر است، دچار کاستی‌هایی خواهند بود.

💥 این گروه از کودکان اشیاء و تصاویر را #می‌توانند ببینند، ولی تصاویر را با دقت کافی به مغزشان #نمی‌فرستند، یک قسمت از آن را جا می‌اندازند، یا در بعضی بچه‌ها این طور است که تصویر را به درستی و با تمام ویژگی‌ها به مغز می‌فرستند، اما از آن تصویر، #معنای درستی برداشت نمی‌کنند، مثلا ظاهر این تصویر را به درستی تشخیص داده، اما در درک #مفهوم واقعی آن توانمند نیستند.

همچنین در به #خاطرسپاری درست آنچه می‌بینند، توانمند نیستند و فراموش می‌کنند که چه چیزی را و به چه ترتیبی دیده‌اند.

🖌 باید توجه داشت که این اختلال می‌تواند #همزمان در یک یا بیشتر از یک بعد رخ دهد. بسیاری از افراد با اختلال پردازش بینایی، برخی مشکلات یادگیری و رفتاری را تجربه می‌کنند. اگر این مشکلات در طول زمان ادامه داشته باشد، باید حتما ارزیابی توسط #متخصص_یادگیری صورت گیرد.

👌 یادآوری: #منظور از مشکلات ادراک دیداری مربوط به قسمت پردازش در مغز( به خاطر سپاری، شناسایی و یادآوری) آنچه دیده شده است، می‌باشد. پس ما در این سلسله مطالب در رابطه با کودکانی که مشکلات چشم پزشکی دارند، صحبت #نمی‌‏کنیم. بلکه کودکانی مدنظر است که از لحاظ جسمانی، چشمان سالمی دارند یا با عینک به خوبی می‏‌بینند.

 

ادامه مطلب  انتخابات 96 :: هفتمین دوره هیات مدیره نظام پزشکی ::حمایت فیزیوتراپها استان خراسان رضوی

 Source link

Related posts

Leave a Comment