بهترین کلینیک گفتار درمانی در کرج:خواص و عوارض مصرف تخم کتان

بهترین کلینیک گفتار درمانی در کرج:خواص و عوارض مصرف تخم کتان
تخم کتان چیست و چه مزایایی دارد؟

بذر کتان که گهگاه به آن تخم بزرک هم می‌گویند، منبعی سرشار از مواد مغذی همچون فیبر، منگنز، ویتامین B1، اسید چرب آلفا لینولنیک، و امگا ۳ است.

این بذر، از درخت کتان گرفته می‌شود، درختی قدیمی که در مصر باستان و چین بار می‌آید. بذر کتان منبعی برای چربی سالم، آنتی اکسیدان، و فیبر است.

تحقیقات اخیر یافته‌اند که این تخم می‌تواند در کاهش خطر ابتلا به دیابت، سرطان و بیماری‌های قلبی نیز موثر باشد.

پادشاه شارلمانی در قرن هشتم، شدیدا به مزایای سلامتی بذر کتان ایمان داشت، بدین جهت تمایل داشت افراد وفادار به وی از این بذر مصرف کنند. و به جهت اینکه از این موضوع اطمینان پیدا کند، قانونی در این مورد تصویب کرده بود!

نام لاتین و علمی درخت کتان، Linum usitatissimum، به معنی «مفیدترین» است.

این مقاله، بخشی از سلسله مقالاتی است که در مورد فواید خوراکی‌های محبوب درباره‌ی سلامتی می‌گویند. و شامل مشخصات تغذیه‌ای بذر کتان، خواص درمانی مربط با خوردنش، و البته عوارض جانبی این تخم می‌باشد.

برای اینکه از حداکثر فواید بذر کتان بهره مند شوید، باید آنرا بصورت آسیاب شده بخرید، و یا حداقل قبل از مصرف، آسیابشان کنید. چرا که بذر کامل، ممکن است بدون اینکه هضم شود، از طریق دستگاه گوارش دفع شود.

مشخصات تغذیه‌ای تخم کتان
دو نوع اصلی بذر کتان وجود دارد، بذر کتان طلایی و بذر کتان قهوه ای. مشخصات تغذیه‌ایشان خیلی شبیه هم است، و هر دوشان هم به اندازه‌ی هم حاوی اسیدهای چرب امگا-۳ هستند.

انجمن تغذیه‌ی آمریکا بر اهمیت این ماده‌ی غذایی مورد غفلت واقع شده تاکید دارد. این انجمن بیان کرده که بذر کتان نه تنها منبعی عالی برای ۲ اسید چرب مورد نیاز سلامت بدن است (یعنی اسید لینولئیک و اسید آلفا لینولنیک)، بلکه منبعی سرشار از فیبر و مواد مغذی و ویتامین‌ها نیز به شمار می‌رود.

بذر کتان کلسترول و سدیم بسیار کمی هم دارد.

ارزش غذایی تخم کتان در هر ۲۰ گرم (یا ۲ قاشق غذاخوری):
انرژی – ۵۴.۷ کیلوکالری (مقدار روزانه = ۳%) کربوهیدرات – ۳.۰گرم ( مقدار روزانه = ۱%)
قند – ۰.۲گرم فیبر غذایی – ۲.۸گرم ( مقدار روزانه = ۱۱%)
چربی – ۴.۳گرم ( مقدار روزانه = ۷%) چربی اشباع- ۰.۴گرم ( مقدار روزانه = ۲%)
چربی اشباع نشده – ۰.۸گرم چربی غیر اشباع- ۲.۹گرم
پروتئین – ۱.۹گرم ( مقدار روزانه = ۴%) تیامین (ویتامین B1) – ۰.۲میلیگرم ( مقدار روزانه = ۱۱%)
ریبوفلاوین ۰.۰میلیگرم نیاسین (ویتامین B3) – ۰.۳میلیگرم ( مقدار روزانه = ۲%)
اسید پانتوتنیک (B5) – ۰.۱میلیگرم ( مقدار روزانه = ۱%) ویتامین B6 – 0.0میلیگرم
فولات – ۸.۹میکروگرم ( مقدار روزانه = ۲%) ویتامین C – 0.1میلیگرم ( مقدار روزانه = ۰%)
کلسیم – ۲۶.۱میلیگرم ( مقدار روزانه = ۳%) آهن – ۰.۶میلیگرم ( مقدار روزانه = ۳%)
منیزیم – ۴۰.۲میلیگرم ( مقدار روزانه = ۱۰%) فسفر – ۶۵.۸میلیگرم ( مقدار روزانه = ۷%)
پتاسیم – ۸۳.۳میلیگرم ( مقدار روزانه = ۲%) زینک – ۰.۴میلیگرم ( مقدار روزانه = ۳%)
تخم کتان سرشار از این‌هاست:
لیگنان
لیگنان، یکی از کلاس‌های عمده‌ی فیتواستروژن هاست. ترکیباتی شیمیایی مشابه استروژن و دارای خواص آنتی اکسیدانی است، که می‌تواند با رادیکال‌های آزاد بدنتان مقابله کند. بذر کتان یکی از بهترین منابع لیگنان است (۰.۳ تا گرم در هر ۱۰۰ گرم).

در تحقیقی در ژورنال Critical Reviews، به این نتیجه رسیده‌اند که برنامه‌های غذایی حاوی لیگنان، می‌توانند برای سلامتی بسیار پر فایده باشند، مخصوصا اگر یک عمر به این برنامه غذایی چسبیده باشید.

فیبر
بذر کتان سرشار از فیبر محلول (قابل حل در آب) و فیبر غیر محلول (غیر قابل حل در آب) است. به گفته‌ی مایو کلینیک، فیبر محلول، در آب حل شده و ماده‌ی ژل مانندی می‌سازد که به کاهش کلسترول و قند خون کمک خواهد کرد.

در حالیکه فیبر غیر محلول، در سیستم گوارش شما حمل شده و باعث خواهد شد تا چیزها در دستگاه گوارش شما به سرعت حرکت کنند. بدین ترتیب گوارشتان روان خواهد بود.

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی ظفر ۵ – سیستم آموزش آنلاین گروه آموزشی گفتار توان گستر

اسیدهای چرب امگا-۳
این چربی، جزو چربی‌های خوب بوده و بسیار هم برای قلب مفید است. این اسیدهای ضروری برای بدن، قابل تولید برای بدن نیست و تنها از طریق مواد غذایی برای بدن تامین خواهد شد.

خواص تخم کتان
خواص درمانی و پر فایده‌ی مصرف بذر کتان، هنوز بطور کامل شناخته نشده است، حتی بسیاری از فوایدی که در حال حاضر درباره‌ی بذر کتان ادعا می‌شود، فاقد اعتبار علمی است. با اینحال تحقیقات جدید، نشان می‌دهند که بذر کتان می‌تواند آن خوراکی اعجاب انگیزی که خیلی‌ها ادعا می‌کنند باشد.

گل دانه کتان

فواید بذر کتان برای سلامتی:
حفاظت در برابر سرطان:
مصرف بذر کتان، ممکن است از شما در برابر سرطان سینه، پروستات و روده محافظت کند. تصور می‌شود که بذر کتان، بخاطر اینکه حاوی امگا-۳ است، مانع چسبیدن سلول‌های بدخیم به دیگر سلول‌ها شده، و بدین ترتیب از رشد سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند.

بعلاوه، لیگنان نیز خاصیت ضد رگ زایی داشته و از رشد تومورها بواسطه‌ی تشکیل عروق خونی، جلوگیری می‌کند. یک تحقیق آمریکایی که در سی و چهارمین نشست سالیانه‌ی انجمن سرطانشناسی بالینی آمریکا طرح گردید، روشن کرد که مصرف بذر کتان می‌تواند از رشد تومور سرطان پروستات جلوگیری نماید.

دکتر وندی دیمارک وانفرید، سرپرست این تحقیق می‌گوید که تیم ما، از اینکه بذر کتان تاثیری محافظتی بر سرطان پروستات گذاشت، شگفت زده شد.

کاهش کلسترول
محققان مرکز تحقیقات سلامت و تغذیه‌ی دانشگاه ایالتی آیووا، دریافتند که سطح کلسترول در میان مردمانی که در برنامه‌ی غذایی‌شان بذر کتان وجود دارد، پایین‌تر است. سوزان هندریچ، سرپرست این تحقیق، می‌گوید: مردمانی که نمی‌توانند چیزی شبیه به Lipitor مصرف کنند، بذر کتان می‌تواند قسمتی از فواید کاهش کلسترول چنین داروهایی را برایتان تامین کند.

همچنین بخوانید: راهنمای کاهش کلسترول
پیشگیری از گر گرفتگی
تحقیقی که در مجله‌ی انجمن انکولوژی به چاپ رسیده است، نشان می‌دهد که مصرف یک برنامه‌ی غذایی حاوی بذر کتان، می‌تواند احتمال ابتلا به گر گرفتگی در دوران یائسگی زنان را کاهش دهد.

دکتر پرودی نتیجه گیری می‌کند که: نه تنها بنظر می‌رسد که بذر کتان در کاهش احتمال ابتلا به گر گرفتگی مفید است، بلکه فوایدی برای روان مصرف کننده هم دارد.

بهبود سطح قند خون
بر اساس تحقیقات منتشر شده در مجله‌ی Nutrition Research، شواهد بسیاری نشان داده است که مصرف بذر کتان بصورت روزانه، قند خون را در مردان و زنان چاقی که پیش دیابت دارند، تحت کنترل در خواهد آورد.

حفاظت در برابر اشعه‌ها
محققان دانشکده‌ی پزشکی پرلمن دانشگاه پنسیلوانیا، نشان داده‌اند که حفظ یک برنامه‌ی غذایی شامل بذر کتان، می‌تواند از پوست شما نیز در برابر اشعه‌ها محافظت کند.

این محققان به این نتیجه رسیده‌اند که بذر کتان از آنجایی که آنتی اکسیدانی قوی است، و خواص ضد التهابی شناخته شده‌ای هم دارد می‌تواند بخوبی در برابر اشعه‌ها از بدن شما حفاظت نماید.

عوارض جانبی و احتیاط‌ها
با وجود اینکه تحقیقات در مورد مصرف بذر کتان در دوران بارداری، کمیاب است، خانم‌های باردار همیشه باید جانب احتیاط را رعایت کنند، و از آنجایی که بذر کتان خواص شبه استروژنی دارد، از مصرف آن دوری کنند.

علاوه بر این به اعتقاد مرکز پزشکی دانشگاه مریلند افرادی که به انسداد روده مبتلا هستند هم باید از بذر کتان دوری کنند، چرا که سرشار از فیبر است.

عوارض جانبی مصرف تخم کتان:
نفخ
درد معده
حالت تهوع
یبوست
اسهال
تخم کتان و سیانید:
به نقل از livestrong؛ تخم کتان یک مکمل غذایی است که حاوی فیبر و اسید چرب امگا ۳ می باشد. خود کتان به صورت خام، ممکن است مواد تشکیل دهنده ناخواسته ای همچون سیانید را داشته باشد. با اینکه بیشتر مکمل های حاوی دانه کتان امن و بی ضرر هستند اما مصرف کتان به شیوه نادرست می تواند سطح سیانید خون را بالاتر ببرد. قبل از اینکه بخواهید از دانه کتان استفاده کنید باید اطلاعاتی در مورد آن داشته باشید. در این مقاله قصد داریم در مورد همین موضوع صحبت کنیم.

ادامه مطلب  گلوکزامین|تخصصی ترین گفتار درمانی درخیابان مطهری  کرج 09121623463

تخم کتان و سیانید flax-meal-cyanide

درباره تخم کتان:
تخم کتان واژه ای است که برای دانه های گیاه کتان مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده یک مکمل غذایی است که می توانید آن را به غذاها یا نوشیدنی های خود اضافه کنید. دانه کتان حدودا یک چهارم فیبر و یک چهارم اسید چرب امگا ۳ دارد. دو چهارم دیگر نیز از کربوهیدرات و پروتئین تشکیل شده است. تخم کتان را می توان به نوشیدنی های نرمی همچون اسموتی ها اضافه کرد. آن ها نه تنها می توانند اجایت مزاج را بهبود ببخشند بلکه نقش مهمی در سلامت قلب و مدیریت سطح کلسترول خون بازی می کنند. اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در تخم کتان می تواند سطح تری گلیسیرید را پایین تر بیاورد و سلامت قلب را پس از حملات قلبی بهبود ببخشد. البته برای اثبات چنین ادعاهایی به تحقیقات بیشتری نیاز خواهد بود.

درباره سیانید:
همانطور که می دانید سیانید نوعی سم است. این ماده به سرعت عمل می کند و می تواند کشنده باشد. با اینحال سیانید در فرآیند تولید بیشتر محصولات همچون پلاستیک ها و چاپ عکس مورد استفاده قرار می گیرد. سیانید در محیط زیست نیز وجود دارد و اگر فرد به طور مستقیم در معرض آن قرار گیرد می تواند مشکلاتی برایش ایجاد گردد. قرار گرفتن در معرض گاز سیانید یا محصولات غذایی که حاوی سیانید است می توانید ضربان قلب را به صورت ناگهانی بالا ببرد، سردرد، حالت تهوع، گیجی و مشکل در تنفس را ایجاد کند. بر اساس گفته های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، حتی مقادیر اندکی از این ماده شیمیایی می تواند در عرض چند دقیقه نشانه های خود را بروز دهد. قرار گرفتن در معرض حجم وسیعی از سیانید می تواند نشانه های حادتر و شدیدتری همچون از دست دادن هوشیاری و دیسترس تنفسی را ایجاد کند.

ارتباط بین تخم کتان و سیانید:
ارتباطی بین کتان و سیانید وجود دارد. با اینحال احتمال پیدا شدن این ماده شیمیایی خطرناک در مکمل های موجود در سوپر مارکت ها بسیار اندک است. تخم کتان که از دانه کتان خام و نارس به دست می آید، برای بیشتر افراد امن و بی ضرر است. با اینحال، بر اساس گزارش های موجود، دانه کتان خام و سایر بخش های این گیاه می تواند سطح سیانید خون را بالاتر ببرد. دانه کتان در برگیرنده ماده ای به نام گلیکوزید سیانوژنیک است که هیدروژن سیانید را به هنگام خرد کردن دانه ها در آب تشکیل می دهد. بیشتر فرایندهای تولید، این نوع سیانید را حذف می کنند. علاوه بر این مطالعات نشان داده است که عوارض جانبی مرتبط با با مصرف مکمل های حاوی دانه کتان گزارش نشده است.

نکته ایمنی درمورد مصرف بذر کتان:
قبل از اینکه بخواهید هر نوع مکمل جدیدی را امتحان کنید بهتر است با پزشک خود مشورت نمایید. هرگز دانه را به طور مستقیم از گیاه کتان نگیرید و سایر بخش های گیاه را نخورید. با اینکه برخی از تولید کنندگان ممکن است دوز مختلفی از این مکمل را پیشنهاد کنند اما FDA پیشنهاد می کند بیشتر از ۱۶ گرم دانه کتان به صورت روزانه مصرف نشود.

ادامه مطلب  بروزترین مرکز درمان اختلالات بلع نوزادان در کرج|گفتار توان گستر09121623463

به اشتراک بگذارید:فیسبوک تلگرام گوگل پلاس لینکدین توییتر
مطالب پیشنهادی از سراسر وبپیشنهاد توسط
دوره‌ی نرم‌افزارهای گرافیکی در دانشگاه تهران
دوره‌ی نرم‌افزارهای گرافیکی در دانشگاه تهران

با ۷۴٪ تخفیف تی‌شرت برند بخر!!
با ۷۴٪ تخفیف تی‌شرت برند بخر!!

مثبت سبز، مرجع تخصصی محصولات داروخانه
مثبت سبز، مرجع تخصصی محصولات داروخانه

محصولات جدید گروه بهمن چه زمانی به بازار می آیند؟
محصولات جدید گروه بهمن چه زمانی به بازار می آیند؟

اقامت شبی ۲۱هزارتومان در بلگراد اروپا بدون نیاز به ویزا
اقامت شبی ۲۱هزارتومان در بلگراد اروپا بدون نیاز به ویزا

فروش بلیت رفت و برگشت تهران-استانبول از ۲۱۰۰۰۰ تومان
فروش بلیت رفت و برگشت تهران-استانبول از ۲۱۰۰۰۰ تومان

۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند؟ +اسامی
۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند؟ +اسامی

قیمت تور لحظه آخری کوش آداسی
قیمت تور لحظه آخری کوش آداسی

عضویت در خبرنامه مجله سلامت

ایمیل خود را وارد کنید.
عضویت
نوشته قبلی
۷ دلیل و راهکار برای خرید آنلاین و ارزان بلیط هواپیما و رزرو هتل
نوشته بعدی
خواص دانه کنجد
نوشته های مشابه
تغذیه پیشگیری از سرطان سینهرژیمی غذایی برای پیشگیری از سرطان سینه
هندوانه چه خواصی دارد؟خواص هندوانه چیست؟
ماست برای درمان یبوستبرای درمان یبوست چه بخوریم؟
عوارض مصرف شراب قرمزعوارض مصرف شراب قرمز
جوش صورت در بزرگسالانبرای درمان جوش صورت چه بخوریم؟
ماندگاری انواع گوشت در یخچال چقدر است؟

۱۱۶ دیدگاه
رسول در مرداد ۲۳, ۱۳۹۳ ۵:۰۷ ب٫ظ
با تشکر از مجله سلامت
خیلی دنبال همچین مقاله ای بودم برای کار دانشگام خیلی کمک کرد.

پاسخ
محمد در آبان ۶, ۱۳۹۳ ۶:۴۶ ب٫ظ
آیا مصرف تخم کتان در سنین کودکی ضرر دارد؟
بنده دو دختر ۱۰ و ۳ ساله دارم.

پاسخ
نسرین در آذر ۲۰, ۱۳۹۳ ۲:۲۷ ب٫ظ
با سلام باقدردانی از زحمات شما قربون خدا برم به عظمت خالقم می اندیشم خواهشا از تخم کتان برای همگان تجویز نکنید چون برای ما اثرات منفی داد دوستدار شما

پاسخ
ژيلا پوراصلان در آذر ۱۲, ۱۳۹۶ ۱۱:۰۲ ق٫ظ
دقیقا موافق باشماهستم
مصرف تخم کتان وکپسولهاى حاوى روغن کتان خطرناکند
مشکلات در رابطه با هورمونهاایجاد میکنه
الان یک ماهه درگیرم
اصلاً سرخود هیچ مکملى استفاده نکنید
مخصوصا خانومها

پاسخ
نادر در آذر ۲۶, ۱۳۹۳ ۹:۴۵ ق٫ظ
دانه کتان رو چطوری باید مصرف کرد ؟

پاسخ
صبا در شهریور ۱۵, ۱۳۹۴ ۸:۴۵ ق٫ظ
روزی ۱ قاشق چایخوری.نیم ساعت قبل از غذا

پاسخ
مینا در اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۵ ۱:۲۳ ب٫ظ
سلام تخم کتان باید آسیاب بشه بعد مصرف کنی روزانه یک قاشق غذا خوری

پاسخ
روناک در آذر ۲۶, ۱۳۹۵ ۶:۲۷ ب٫ظ
آسیاب شده تخم کتان نباید بیش از سه روز نگهداری شود. زیرا سمی می شود و پس از آسیاب باید سریع مصرف شود پس بهتر است هر بار مقدار کمی آسیاب شود که زودتر مصرف گردد.

پاسخ
امین در دی ۴, ۱۳۹۳ ۱۰:۳۴ ق٫ظ
فواید و ارزش غذایی بذر کتان خارج از تصور من بود.

پاسخ
مجيد در دی ۲۱, ۱۳۹۳ ۱۱:۵۴ ق٫ظ
متشکرم ، عالی بود .

پاسخ
sohaila در دی ۲۲, ۱۳۹۳ ۸:۳۴ ب٫ظ
آیااستفاده از بذرکتان می تواننددریایسگی تاخیرایجادکند

پاسخ
محسن در دی ۲۲, ۱۳۹۳ ۸:۴۵ ب٫ظ
سلام دوست عزیز
براتون بررسی کردم متاسفانه اطلاعات کاملی در اینباره وجود نداشت.

پاسخ
اکرم در مرداد ۲۸, ۱۳۹۴ ۷:۰۵ ب٫ظ
بذر کتان یا تخم آن برای واریس مفید می باشد یا خیر ؟
متشکرم

پاسخ
زمان در بهمن ۵, ۱۳۹۳ ۷:۴۳ ب٫ظ
بزرگترین تنوع ارقام کتان در کشور در اختیار مرکز تکاتو شرکت توسعه کشت دانه های روغنی است که افراد و پژوهشگران می توانند از ان استفاده کنند

پاسخ
ناصر در بهمن ۲۰, ۱۳۹۳ ۱۱:۱۵ ب٫ظ
دوستان خیلی وقته که من و خانوادم از ارزن استفاده میکنیم.
فوایدش رو که مجله سلامت گفته دستش درد نکنه.
به صورت تجربی هم من بهتون میگم حتماً بذر کتان رو بزارید توی برنامتون چون فوق العادس.

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج مهرشهر خیابان شهرداری فرعی اداره برق – سیستم آموزش آنلاین گروه آموزشی گفتار توان گستر

پاسخ
حمید در فروردین ۲۱, ۱۳۹۴ ۰:۱۱ ق٫ظ
واقعاً عالی بود.
و لذت بردم از این همه خواص دانه کتان.

پاسخ
ناشناس در اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۴ ۱:۱۴ ب٫ظ
سلام من تنبلی تخمدان دارم میتوانم برای کاهش وزن از تخم کتان استفاده کنم؟

پاسخ
مقدم در خرداد ۳, ۱۳۹۴ ۴:۲۰ ب٫ظ
سلام در یکی از سایتهای پزشکی برای درمان تخمدان پلی کیستیک استفاده پودر تخم کتان به انداره یه قاشق غذاخوری سرخالی در آب گرم بصورت روزانه پیشنهاد شده.
لطفا بازم خودتون تحقیق کنید

پاسخ
الهه در اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۴ ۸:۱۵ ب٫ظ
ایاکلسترول خون راافزایش نمیدهد

پاسخ
سجاد در فروردین ۱۹, ۱۳۹۶ ۹:۲۴ ب٫ظ
مطالبتون قابل توجه وارزشمنده

پاسخ
ماه در خرداد ۱۲, ۱۳۹۴ ۲:۱۳ ق٫ظ
سلام
لطفا بفرمایید چگونه باید استفاده کنیم

پاسخ
زهرا در خرداد ۲۰, ۱۳۹۴ ۱۲:۱۴ ب٫ظ
من مدتهاست ازبذرکتان استفاده میکنم البته به توصیه دکترآزوبسیارراضی هستم مخصوصاکه اشتهایم راکنترل میکندودیگریبوست ندارم ازشمامتشکرم چون فوایددیگرش رانمیدانستم حالا که خواندم خوشحال شدم

پاسخ
mehr در آبان ۲۸, ۱۳۹۶ ۰:۳۷ ق٫ظ
میشه بگین چجوری استفاده میکنین ینی اینک با چیزی قاطی میکنین،چ ساعتایی،ممنون

پاسخ
زهرا در تیر ۷, ۱۳۹۴ ۵:۳۹ ب٫ظ
سلام بذرکتان منوبی اشتها میکنه هرروزدوقاشق مرباخوری دریک استکان اب گرم حل میکنم ویک ساعت بعدمیخورم

پاسخ
مسعود در مرداد ۱, ۱۳۹۴ ۴:۱۷ ب٫ظ
آیا برای مردان ضرر دارد خوردن تخم کتان؟

پاسخ
مهدیه در مرداد ۵, ۱۳۹۴ ۲:۱۵ ق٫ظ
مطالبتون خوب بود میخواستم بدونم واسه درمان تنبلی تخمدان واقعا استفاده میشه؟؟؟ چجور استفاده میشه؟

پاسخ
سارا در آبان ۲۳, ۱۳۹۵ ۸:۱۹ ق٫ظ
سلام دوست عزیز کیانی که تنبلی تخمدان دارند تجویز نشده

پاسخ
شیما در مرداد ۳۰, ۱۳۹۴ ۱:۴۹ ب٫ظ
ایا مصرف بذر کتان با قهوه سبز در بدن اختلالی ایجاد می کند؟؟

پاسخ
شیما در مرداد ۳۱, ۱۳۹۴ ۲:۰۲ ب٫ظ
سلام من حدود یک ماه تخم کتان قهوه ای مصرف کردم احساس میکردم بسیار اندک احساس میکردم لاغر شدم ولی دیگران این تغیر رو در من نمی دیدن اما الان چند روزه تخم کتان طلایی مصرف میکنم تمام پوست بدنم از جمله صورتم چرب میشه واحساس می کنم نه تنها تاثیر نداره بلکه خاصیت چاق کنندگی هم داره و چربی من رو بالا می بره البته تخم کتان طلایی رو همراه با قهوه سبز مصرف می کنم دوستان عایا اطلاعاتی در این زمینه دارین لطفا راهنمایی کنید

پاسخ
المیرا در مهر ۷, ۱۳۹۴ ۱۱:۳۲ ق٫ظ
سلام. من بذر کتان رو در آب جوش یک شب کنار گذاشتم. میخوام بدونم الان باید بذر رو هم همراه آب بخورم یا فقط آبی که بذر یک شب مونده؟
ممنونم از راهنماییتون

پاسخ
زهره در دی ۱۵, ۱۳۹۴ ۱۱:۰۳ ب٫ظ
سلام ، طریقه ی مصرف تخم کتان به چه صورت باید باشه؟و چه موقع از روز مصرف کنیم بهتره ،ممنون

پاسخ
سپید در دی ۲۲, ۱۳۹۴ ۱:۲۵ ق٫ظ
زهره جان خودت پودرش کن و یک ق چ خوری بریز تو شیر بخور یا تو هر چیز دیگ مث سالاد یا ماست و…

پاسخ
lila در دی ۲۵, ۱۳۹۴ ۹:۴۶ ب٫ظ
سلام.من دچارسنگ کیسه صفرا،بزرگی کبدوچربی کبدهستم،مصرف تخم کتان مشکلی ایجادنمیکنه برام؟لطفا به ایمیل ارسال کنید

پاسخ
محسن در بهمن ۱۱, ۱۳۹۴ ۵:۲۶ ب٫ظ
سلام عزیز.
با توجه به مشکلاتتون لطفاً به یک متخصص تغذیه صحبت کنید.
اینجور خیال خودتون هم راحت تر خواهد بود.

پاسخ
فروغ در بهمن ۳۰, ۱۳۹۴ ۴:۳۵ ب٫ظ
آیا تخم کتان خوراکی و تخم کتانی که برای قناری استفاده میشه یکی هست؟ جفتشو میشه خورد؟

ادامه مطلب  بهترین مراکز توانبخشی کودکان کم شنوا و ناشنوا در شهرک اوج

پاسخ
بهناز در فروردین ۶, ۱۳۹۵ ۱۰:۴۳ ب٫ظ
سلام. خواهشا بگید ک بذر کتان طبع گرم داره یا سرد؟

پاسخ
یوسفیان در فروردین ۲۴, ۱۳۹۵ ۶:۵۶ ب٫ظ
سلام لطفا بهم بگید تخم کتان طلایی هم برای لاغرشدن مفیداست/

پاسخ
معین در اردیبهشت ۶, ۱۳۹۵ ۰:۴۶ ق٫ظ
تمام چیزایی که اقا محمود گفت منم سوال داشتم لطفا جواب بدید

پاسخ
فرزانه در اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۵ ۱۰:۰۹ ب٫ظ
با سلام. من خودم تخم کتان قهوه ای با پودر سماق قرمز گرفتم از عطاری با هم مخلوط کردم . البته باید تخم کتان را بشورید و خشک بشه بعد آسیاب کنید تا پودر بشه ولی خوب سماق قرمز پودر شده موجود هست تو عطاری ها. برای امتحان زمان یک ماهه در نظر بگیرید یک قاشق غذاخوری از این مخلوط پودر شده ها بریزد تو ماست همراه با ناهار و برای شام هم همین عمل رو انجام بدید. فوق العاده است . من خودم به صورت تجربی دیدم

پاسخ
مینا در اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۵ ۹:۲۱ ب٫ظ
سلام من یه جایی خوندم واسه کیست تخمدان ضرر داره ایا واقعا ضرر داره یا مفیده ؟؟؟ میشه زود جوابموبدین؟؟؟

پاسخ
لیلا در خرداد ۱۰, ۱۳۹۵ ۱۱:۱۰ ق٫ظ
سلام ممنون بابت مطالبتون ایا تخم کتان برای خانم هایی که هورمونهای جنسی شون بهم ریخته و تستوسترون خونشون بالاست میتونه مفید باشه؟

پاسخ
fati در دی ۱۷, ۱۳۹۶ ۰:۰۵ ق٫ظ
ب نظرم خوبه چون فیتواستروژن داره برای تنظیم هورمون هفته ای دوبار دم نوش رازیانه بخور:)

پاسخ
مریم در خرداد ۳۰, ۱۳۹۵ ۴:۵۲ ق٫ظ
سلام من امروز ۱۳روز سحرها بعد از غذام تخم کتان خوردنی که درشتر از هسته سیب هستش نه اونی که به پرنده ها میدن رو اسیاب کردم یه ق غ میریزم تو اب جوش ژله ای میشه میخورم احساس میکنم چربی های اضافه بدنم داره اب میشه بازو و شکم و ران البته مصرفش باید یه دوره کامل یکی دوماهه باشه تا تاثیرشو رو ببینیم و اینکه کاملا بیضرر هستش ولی اصلش نیم ساعت قبل از غذا توصیه میشه تا اشتها رو کم کنه اما من تو ماه رمضون بیشتر دوس داشتم بخورم چون روز غذا نمیخوردم فک میکنم اثر بهتره .

پاسخ
ماريm در خرداد ۳۱, ۱۳۹۵ ۱۱:۰۱ ب٫ظ
خوردن تخم کتان هنگام اقدام ب بارداری مناسب است؟

پاسخ
Z در تیر ۱۹, ۱۳۹۵ ۳:۰۱ ق٫ظ
سلام.ممنون از مطالب خوبتون.لطفا مواد غذایی که بیشتر باعث چربی سوزی و کاهش وزن میشه را بذارید.

پاسخ
ملكي در مهر ۲۸, ۱۳۹۵ ۱:۲۲ ب٫ظ
با سلام
من تنها کارشناس گیاه کتان( بزرک) در وزارت جهاد کشاورزی هستم و سالیان سال هم هست که روی این گیاه کار میکنیم از کشت و زراعتش یا مسائل تغذیه ای و درمانیش. برخی از مطالبی که در این متن آورده اید کاملا اشتباه میباشد. در صورت تمایل اعلام بفرمائید تا مطالب درست و صحیح آن برای جلوگیری از برداشت اشتباه کاربران برای شما ارسال گردد. با تشکر

پاسخ
محسن در مهر ۲۸, ۱۳۹۵ ۳:۲۲ ب٫ظ
سلام دوست عزیز
همونطور که میتونید ببینید این مقاله از مراجع معتبر علمی ترجمه شده اما بازم اگر لطف کنید و اشکالات مورد نظرتون رو برامون ارسال کنید حتماً اصلاح صورت خواهد گرفت.
با تشکر از لطف شما

پاسخ
کته در آبان ۱۳, ۱۳۹۵ ۷:۰۹ ب٫ظ
سلام کتان
سلام کنی
بابا کتایون

پاسخ
آزیتا مقدم در آبان ۱۷, ۱۳۹۵ ۷:۴۴ ق٫ظ
سلام
من تخم کتان قهوه ای رو برای کاهش وزن و رفع یبوست استفاده میکنم.میخواستم بدونم آیا مصرف تخم کتان باعث ناباروری و عقیم شدن میشود؟از چند نفر این مطلب و شنیدم
با تشکر

پاسخ
ستاره در بهمن ۲, ۱۳۹۵ ۱۰:۳۲ ق٫ظ
سلام ، من دو هفته ست از بوداده تخم کتان طلایی استفاده می کنم ؛ دیروز شنیدم که تخم کتان باعث یائسگی زودرس میشه ؛ آیا این جمله صحت داره ؟

ادامه مطلب  گفتاردرمانی کرج 09121623463 | ارزیابی رایگان اختلالات گفتاری در شکرآباد

لطفا پاسخ رو به ایمیلم هم ارسال کنید .

پاسخ
nilofar.gh در بهمن ۳, ۱۳۹۵ ۳:۲۴ ب٫ظ
سلام
ممنون میشم هرچیزی رو که راجع به کتان قهواه ای هست رو برام ارسال کنید

پاسخ
eli در بهمن ۷, ۱۳۹۵ ۵:۲۳ ب٫ظ
سلام ، ممنون میشم اگه اطلاعات درست و دقیق از نحوه مصرف پودر کتان دارید در اختیار ما بذارید؟ آیا واقعا باعث نازایی میشه آخه من تصمیم به بارداری دارم؟ آیا واقعا اگه بیشتر از ۳ روز از آسیاب شدنش گذشته باشه فاسد و سمی میشه؟آیا واقعا باعث یبوست میشه؟

پاسخ
پاشازانوسی در بهمن ۲۵, ۱۳۹۵ ۳:۲۵ ب٫ظ
جناب آقای ملکی ، من برای پروژه تحقیقاتی از روغن امگا-۳ کتان می خواهم استفاده کنم ، می خواستم بدانم که آیا تخم کتان با تخم بذرک فرق می کنه ؟
چند جا دیدم تخم کتان را بذرک گفته بود و در بازار الان روغن بذرک هست آیا می توانم در تحقیق ازش استفاده کنم ؟
البته من همکارتان در وزارت جهاد کشاورزی – موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هستم

پاسخ
مهزیار در اسفند ۳, ۱۳۹۵ ۱۱:۱۰ ب٫ظ
مصرف کم بذرکتان هم درشیردهی ضررداره؟

پاسخ
مهزیار در اسفند ۳, ۱۳۹۵ ۱۱:۱۲ ب٫ظ
آقای ملکی با سلام.میشه راجب کتان قهوه ای درشیردهی اطلاعاتی به ایمیل ارسال کنید.ایاراسته درشیردهی باعث سرطان سینه میشود؟

پاسخ
محسن در اسفند ۳, ۱۳۹۵ ۱۱:۱۳ ب٫ظ
ایاراسته درشیردهی باعث سرطان سینه میشود؟

پاسخ
محسن در اسفند ۳, ۱۳۹۵ ۱۱:۲۱ ب٫ظ
ایاتخم کتان مصرف خیلی کمش درشیردهی باعث سرطان سینه میشود؟

پاسخ
فاضلی در فروردین ۲۰, ۱۳۹۶ ۲:۲۰ ق٫ظ
سلام
من حدود ۱ماه میشه، برای کنترل وزنم ؛تخم کتان رو به طور آسیاب شده، روزی ۲ قاشق غذا خوری در آب حل کرده نیم ساعت قبل غذا میخورم، درد خفیفی در ناحیه زیر شکم احساس میکنم،
میشه منو راهنمایی کنید، که آیا مصرفم رو ادامه بدم یا نه
متشکرم

پاسخ
سینا در مهر ۲۷, ۱۳۹۶ ۱۱:۱۱ ب٫ظ
سلام خوشحالم که کارشناس این گیاه در این سایت حضور دارند
لطفا برای درمان یبوست روش استفاده از آن را توضیح دهید با تشکر

پاسخ
زهرا در تیر ۱۸, ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸ ب٫ظ
باسلام و خسته نباشید
من از امروز تخم کتان اسیاب کردم و یک استکان خوردم قبل از غذا به صورت دم کرده و من زخم معده دارم ایا برام مشکلی ایجاد میکنه؟؟خاهش میکنم جواب بدید

پاسخ
امیر حسین در مهر ۲۹, ۱۳۹۵ ۱۱:۴۲ ق٫ظ
سلام ایا تخم کتان اسیاب شده فاسد میشود یا باید انازه مصرف اسیاب شود

پاسخ
محسن در آبان ۵, ۱۳۹۵ ۳:۵۱ ب٫ظ
بله دوست عزیز خراب میشود بهتر است به اندازه مصرف هفتگی آسیاب کنید.

پاسخ
سحر در آبان ۱۶, ۱۳۹۵ ۳:۴۹ ب٫ظ
سلام من الان سه روزه خوردم تخک کتان و با ابجوش نیم ساعت قبل غذا هر وقت خوردم بدنم شروع به سوزش کرده الان یه روزه نخوردم اما بدنم سوزش گرفته این سوزش واسه چیه؟ ضررر داره؟

پاسخ
پیمان در آبان ۲۶, ۱۳۹۵ ۱۱:۵۳ ب٫ظ
با سلام
دانه کتان یا بذرک یا بزرک یا برزک، در کتب طب سنتی قدیمی، سمی اعلام شده است.
و تنها در صورت ضرورت باید از آن استفاده شود.
مصرف آن حتی به اندازه چند دانه، میتواند برای بدن ،سمی باشد.
در افراد ضعیف، این اثر، به شکل کاهش فشار خون معمولا خود را نشان میدهد.
در مجموع، بهتر است از مصرف آن پرهیز شود.
بعضی دیگر از مواد غذایی نیز، حاوی بعضی از سموم هستند. که البته واکنش آنها در بدن افراد مختلف، متفاوت است.
از جملع آنها میتوان به آلبالو اشاره کرد. که البته در مقادیر کم، خطری در بر ندارد، اما در مقادیر مصرف بالا، به اشکالی مثل کاهش فشار خون و یا درد در ناحیه شکم، ظهور میکند.
نظر شما در انتظار تایید مدیریت است

ادامه مطلب  دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان فارس

پاسخ
ستاره در بهمن ۲, ۱۳۹۵ ۱۰:۳۶ ق٫ظ
سلام ، من دو هفته ست از بوداده تخم کتان استفاده می کنم ؛ دیروز شنیدم که تخم کتان باعث یائسگی زودرس میشه ؛ آیا این جمله صحت داره ؟

لطفا پاسخ رو به ایمیلم هم ارسال کنید .

پاسخ
پیمان در آبان ۲۷, ۱۳۹۵ ۱۱:۱۴ ب٫ظ
با سلام
من دیروز مطلبی در مورد سمی بودن بذر کتان در این بخش نوشته بودم. که گویا حذف شده است.
میخواستم علت آنرا بدانم.

پاسخ
محسن در آبان ۲۸, ۱۳۹۵ ۱۲:۰۷ ب٫ظ
سلام دوست عزیز
حذف نشده بود فقط منتظر تایید بود که تایید کردیم.
لطفاً مرجع معتبر نظرتون رو هم اعلام کنید که اگر کسی از دوستان علاقه ای به مطالعه داشت بتونه پیداش کنه.
با تشکر از شما

پاسخ
پیمان در فروردین ۶, ۱۳۹۶ ۲:۳۲ ب٫ظ
سلام
در مورد سوالی که فرمودید(لطفاً مرجع معتبر نظرتون رو هم اعلام کنید که اگر کسی از دوستان علاقه ای به مطالعه داشت بتونه پیداش کنه.)
باید عرض کنم:
۱- در مورد مرجع: از آنجایی که اینجانب سنی حدود ۵۰ دارم، و از کودکی تاکنون، کتابهای طب سنتی را مطالعه میکنم، و همچنین خود اینجانب، مواد غذایی و گیاهی را آزمایش میکنم، درست بخاطر نمیاورم که در کدام کتاب، در مورد سمی بودن آن مطلبی نوشته شده باشد.
انچه که بیان کردم، ماحصل مطالعات و تحقیقات و موارد مشاهد شده آن در اشخاص مختلف ، در طول زمان بوده است.
اما ذکر ۲ کتاب مرجع را ضروری میدانم.:
– کتاب بسیار با ارزش و گرانبهای مخزن الادویه حکیم مومن
– کتاب بسیار با ارزش و گرانبهای ذخیره خوارزمشاهی
۲- متاسفانه، توصیه به مصرف بعضی ادویه، بدون توجه به وضعیت شخص صورت میگیرد.
موضوعی که نه تنها در طب سنتی، بلکه در طب مدرن نیز،در بسیاری موارد، به آن بی توجهی میشود.
بعنوان مثال، حتی مصرف ویتامین ها نیز، میتواند در بعضی افراد، باعث ضعف و بیحالی شود.
بعنوان مثال، اشخاصی که لاغر اندام و یا وزن کمی دارند، در بسیاری موارد، بیشتر در معرض موارد و عوارض جانبی داروها(شیمیایی و یا سنتی) هستند.
بنابر این توصیه ………گرم در روز، برای مصرف فلان دارو، بدون در نظر گرفتن وضعیت شخص، در مجموع، یک توصیه اشتباه است.
همچنین سن شخص نیز، میبایستی، مد نظر قرار گیرد.( با بالا رفتن سن، میزان تجمع سموم در بدن افزایش یافته و کارکرد اعضا بدن به حداقل میرسد).
همچنین زمان مصرف ان نیز میبایستی مد نظر قرار گیرد.
بعنوان مثال، بسیاری از داروها( چه سنتی و چه مدرن) را بهتر است صبحانه و با شکم خالی، ابدا مصرف نکرد.حتی ویتامینها.
و بهتر است انها را بعد از ناهار مصرف کرد.
۳- دوستانی که تمایل به کاهش وزن دارند، بجای مصرف تخم کتان، میتوانند از جایگزین های بسیار مناسب دیگر استفاده کنند.
در زیر، جایگزینهای مناسب را خدمت دوستان معرفی میکنم:
– الف: انواع زیره:
اگرچه در طب سنتی انواع مختلفی ذکر شده اند، اما تقریبا خواص مشابهی دارند.
میتوانید چه پودر شده و چه غیر پودری ان را بر روی غذای خود ریخته و مصرف کنید.
توصیه ۱: اگرچه موارد منفی برای این گیاه وجود ندارد ، اما بعللی که قبلا ذکر شد، بهتر است انرا هر روز مصرف نکنید.
توصیه ۲: میتوانید ۱ روز در میان انرا مصرف کنید.
میزان مصرف ان برای هر ۱ روز در میان، یک قاشق چایخوری برروی غذا و یا سوپ میباشد.
خوشبختانه هم اکنون در بعضی از نانواییها و یا فروشندگان نان باگت، میتوانید نان خشکی که با زیره تهیه شده را خریداری کنید.
زیره از جمله مواد طعم دهنده قدیمی بود که در شیرینی های سنتی بشکل وسیعی استفاده میشد که متاسفانه کنار گذاشته شد.
توصیه ۳- در هنگام کاهش وزن، عجله بخرج ندهید. زیرا این پروسه، یک پروسه طولانی مدت است.
ب: کاهش مصرف برنج و جایگزینی با نان
پ: لیمو ترش- نیم قاچ بهمراه وعده غذایی( همچنانکه ذکر شد- باشکم خالی یا صبحانه میل نشود).
ت: مصرف زرشک در مواد غذایی( نه بیش از یک قاشق غذاخوری در هر روز)
ث: جایگزینی انواع روغن خوراکی مصرفی، با روغن زیتون.
ج: مصرف سرکه طبیعی، بر روی سالاد مصرفی روزانه خود و عدم مصرف انواع سس مایونز.
نکته نهایی: سعی نکنید برای سریع تر شدن روند کاهش وزن، همه موارد-مواد- بالا را هر روز با هم مصرف کنید. زیرا امکان کاهش فشار خون وجود دارد.
سعی کنید انها را بشکل متنوع و هر چنذ روز یکبار- هر کدم را در بخشی از غذای مصرفی روزانه خود بگنجانید.
………
اگرجه مواد دیگری وجود دارند، اما موارد مورد نظر اینجانب، که میتواند باعث کاهش وزن شما شوند ، اینهایی بودند که ذکر شد.
التماس دعا

ادامه مطلب  بهترین مهد کودک و شیرخوارگاههای کرج در فاز چهار مهرشهر

پاسخ
محسن در اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۶ ۷:۲۲ ب٫ظ
ممنون از وقتی که گذاشتید.

پاسخ
f.m در مهر ۳, ۱۳۹۶ ۱۲:۱۵ ب٫ظ
با سلام خدمت شما .
آیا پودر زیره رو میشه تو دوغ استفاده کرد و همون اثر لاغری و داشته باشه یا خیر لطفا جواب بدین ممنون

پاسخ
ahad در خرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۱۰:۳۰ ق٫ظ
سلام میتونین ازخواص روغن گشنیز ب چن نکته اشاره کنیید

پاسخ
نرگس در آذر ۹, ۱۳۹۵ ۰:۵۴ ق٫ظ
با سلام خواستم بپرسم ببینم برای دوران شیردهی ضرر دارد

پاسخ
فاطمه در آذر ۱۶, ۱۳۹۵ ۷:۱۴ ق٫ظ
تخم کتان و من مصرف کردم اگه یه ماه مرتب مصرف شه شکم و تخت میکنه و لاغری خیلی تاثیر داره منتها من روزی یک بار فقط یک قاشق غذاخوری تخم کتان طلایی و ۵ ساعت قبل از خوردن در یک لیوان آب خیس میکردم کمی نرم میشد میخوردم.به من کارشناس تغذیه گفته بود .درضمن عزیزان قبل از استفاده حتما با دقت تمیز کنید داخلش سنگ ریزه های کوچک ممکنه باشه

پاسخ
مريم در آذر ۱۹, ۱۳۹۵ ۱:۵۷ ب٫ظ
سلام من میخوام لاغر بشم آیا برای بدن ضرر داره یا نه؟؟؟

پاسخ
زهرا در آذر ۲۴, ۱۳۹۵ ۹:۵۷ ب٫ظ
من یک قاشق غذاخوری تخم کتان را با دو لیوان آب جوش داخل فلاکس میریزم و یک لیوان صبح روز بعد و نیم ساعت قبل از ناهار به همراه دانه ها میخورم . اشتهام به غذا کمتر شده

پاسخ
شهلاپرهيز در دی ۲, ۱۳۹۵ ۷:۳۴ ب٫ظ
با سلام ، من کم کاری تیرویید دارم ، شنیدم نباید تخم کتان مصرف کرد ، میشه در این مورد کمک کنید

پاسخ
راحیل در خرداد ۲۰, ۱۳۹۶ ۱:۵۱ ب٫ظ
سلام من دانشجو طب سنتی هستم در مورد تخم کتان باید بگم که گرم است وگرمی اصلا باعث کیست نمیشه واون سردی بیشتر باعث کیست تخمدان میشه .

پاسخ
سینا در مهر ۲۷, ۱۳۹۶ ۱۱:۱۵ ب٫ظ
سلام راحیل عزیز
برای درمان یبوست مزمن چطور باید مصرف شود؟

پاسخ
ریحانه در دی ۱۳, ۱۳۹۵ ۱۰:۴۸ ب٫ظ
سلام تخم کتان را قبل اسیاب باید بشوریم ؟ من خریدم ولی پر از اشغال های ریز است

پاسخ
محسن در دی ۱۴, ۱۳۹۵ ۱۲:۵۷ ب٫ظ
سلام عزیز
بله میتونید هم پاکش کنید و هم بشورید با آب.
اما بزارید خشک بشه و بعد آسیاب کنید

ادامه مطلب  کلینیک تخصصی درمان کامل لکنت زبان با شیوه ی نوین و موثر

پاسخ
فرناز در دی ۱۶, ۱۳۹۵ ۷:۳۷ ب٫ظ
سلام
آیا تخم کتان باعث خونریزی رحمی خارج از تایم عادت ماهیانه میشود یا خیر ؟؟؟

پاسخ
ستارزادگان در دی ۱۶, ۱۳۹۵ ۸:۰۶ ب٫ظ
سلام،از اطلاعاتی که در اختیار ما گذاشتید خیلی ممنون هستیم،میخواستم بدانم مصرف پودر تخم کتان برای شوهرم که سرطان خوش خیم پروستات داشته عمل کرده ، توصیه میشود ؟اکنون مشکلی ندارد ،چون قند خون هم دارد،اگر شما تایید به استفاده کنید ممنون میشوم

پاسخ
پریناز در دی ۱۹, ۱۳۹۵ ۳:۲۸ ب٫ظ
سلام الان دقیقا توضیح بدین بلاخره تخم کتان ضرر داره و سمی هست یا نه . ؟؟؟

پاسخ
پوریا در اسفند ۴, ۱۳۹۵ ۲:۱۳ ب٫ظ
اصلا سمی نیست در صورتی که روزی ۱۰ قاشق استفاده بشه ممکنه احتمال مسمومیت داشته باشه . روزی ۲ قاشق استفاده کنید اصلا ضرر نداره.

پاسخ
پرستو در دی ۲۷, ۱۳۹۵ ۱۱:۵۶ ق٫ظ
سلام من شنیدم تحم کتان باعث کیست سینه و تخمدان میشه. آیا درسته؟؟

پاسخ
پوریا در اسفند ۴, ۱۳۹۵ ۲:۱۱ ب٫ظ
نه غلطه

پاسخ
فرهود در فروردین ۱۸, ۱۳۹۶ ۲:۲۳ ق٫ظ
جواب شما بر پایه کدوم رفرنسه دوست عزیز؟

پاسخ
ستاره در بهمن ۲, ۱۳۹۵ ۱۰:۴۱ ق٫ظ
سلام ، من دو هفته ست از بوداده تخم کتان استفاده می کنم ؛ دیروز شنیدم که تخم کتان باعث یائسگی زودرس میشه ؛ آیا این جمله صحت داره ؟

لطفا پاسخ رو به ایمیلم هم ارسال کنید .

پاسخ
مژگان در بهمن ۱۲, ۱۳۹۵ ۶:۰۰ ب٫ظ
اخه چه فایده سوال میشه جواب نمیدید
چند نفر سوال کردن که ایا بذر کتان برای کیست ضرر داره ؟؟؟؟ولی کسی جواب نمیده

پاسخ
مژگان در بهمن ۱۲, ۱۳۹۵ ۶:۰۱ ب٫ظ
بلاخره هر خوراکی یه عوارضی هم داره لطفا مضرات بذر کتان را هم بفرمایید

پاسخ
پوریا در اسفند ۴, ۱۳۹۵ ۲:۰۸ ب٫ظ
دوستان بذر کتان اصلا سمی نیست خودم مطالعه کردم درصورتی که روزی ۱۰ الی ۱۲ قاشق خورده بشه ممکنه علائم مسمومیت داشته باشه . که فک نکنم کسی ۱۰ قاشق بخوره .میزان مصرف مجازاون روزی ۲۰ گرم حدود ۲ قاشق غذا خوریه که میتونیم بهصورت پودر دربیاریم و در سالاد یا ماست یا غیره مصرف کنیم .در ضمن من خودم ۲ هفته دارم مصرف میکنم خیلی خوبه کاملا احساس میکنم دارم لاغر میشم.

پاسخ
پوریا در اسفند ۴, ۱۳۹۵ ۲:۱۰ ب٫ظ
باعث یائسگی زود رس هم نمیشه تازه علائم گر گرفتگی اون رو هم کم میکنه .چون هورمونها رو تنظیم میکنه

پاسخ
نسیم در اسفند ۱۳, ۱۳۹۵ ۶:۳۰ ب٫ظ
سلام نظری ک ندارم ولی سؤالم اینه ک من ی کیست توی سینه ام دارم ۳ روزی هم تخم کتان رو توی آب جوش حل کردم و مصرف کردم حالا بعد ۳ روز توی هر دو سینه احساس درد عجیبی دارم علت چی میتونه باشه ممنونم

پاسخ
ازیتا در شهریور ۱۳, ۱۳۹۶ ۱۰:۵۶ ب٫ظ
ببینید عامل مهم ایجاد کیست و درد سینه افزایش هورمون استروژن در بدن هست و تخم کتان حاوی هورمون استروژن هست،خودسرانه مصرف کردید یا به تجویز دکتر سنتی بود؟

پاسخ
Stiker در اسفند ۱۶, ۱۳۹۵ ۱۱:۱۲ ب٫ظ
واقعا تخم کتان باعث یائسگی زودرس میشه ؟

پاسخ
سروش گل محمدی در اسفند ۲۴, ۱۳۹۵ ۱۰:۰۵ ق٫ظ
سلام دوووووووستان خواهشا یکی پاسخ درست بده. من تخم کتان قهوه ای رو ۱قاشق مربا خوری بدون اینکه پودر کنم میجوم کااامل بعد اب میخورم. این کار عیب داره که بجویمش یا حتما باید پودر بشه؟؟؟

پاسخ
پیمان در فروردین ۶, ۱۳۹۶ ۲:۳۳ ب٫ظ
سلام
در مورد سوالی که فرمودید(لطفاً مرجع معتبر نظرتون رو هم اعلام کنید که اگر کسی از دوستان علاقه ای به مطالعه داشت بتونه پیداش کنه.)
باید عرض کنم:
۱- در مورد مرجع: از آنجایی که اینجانب سنی حدود ۵۰ دارم، و از کودکی تاکنون، کتابهای طب سنتی را مطالعه میکنم، و همچنین خود اینجانب، مواد غذایی و گیاهی را آزمایش میکنم، درست بخاطر نمیاورم که در کدام کتاب، در مورد سمی بودن آن مطلبی نوشته شده باشد.
انچه که بیان کردم، ماحصل مطالعات و تحقیقات و موارد مشاهد شده آن در اشخاص مختلف ، در طول زمان بوده است.
اما ذکر ۲ کتاب مرجع را ضروری میدانم.:
– کتاب بسیار با ارزش و گرانبهای مخزن الادویه حکیم مومن
– کتاب بسیار با ارزش و گرانبهای ذخیره خوارزمشاهی
۲- متاسفانه، توصیه به مصرف بعضی ادویه، بدون توجه به وضعیت شخص صورت میگیرد.
موضوعی که نه تنها در طب سنتی، بلکه در طب مدرن نیز،در بسیاری موارد، به آن بی توجهی میشود.
بعنوان مثال، حتی مصرف ویتامین ها نیز، میتواند در بعضی افراد، باعث ضعف و بیحالی شود.
بعنوان مثال، اشخاصی که لاغر اندام و یا وزن کمی دارند، در بسیاری موارد، بیشتر در معرض موارد و عوارض جانبی داروها(شیمیایی و یا سنتی) هستند.
بنابر این توصیه ………گرم در روز، برای مصرف فلان دارو، بدون در نظر گرفتن وضعیت شخص، در مجموع، یک توصیه اشتباه است.
همچنین سن شخص نیز، میبایستی، مد نظر قرار گیرد.( با بالا رفتن سن، میزان تجمع سموم در بدن افزایش یافته و کارکرد اعضا بدن به حداقل میرسد).
همچنین زمان مصرف ان نیز میبایستی مد نظر قرار گیرد.
بعنوان مثال، بسیاری از داروها( چه سنتی و چه مدرن) را بهتر است صبحانه و با شکم خالی، ابدا مصرف نکرد.حتی ویتامینها.
و بهتر است انها را بعد از ناهار مصرف کرد.
۳- دوستانی که تمایل به کاهش وزن دارند، بجای مصرف تخم کتان، میتوانند از جایگزین های بسیار مناسب دیگر استفاده کنند.
در زیر، جایگزینهای مناسب را خدمت دوستان معرفی میکنم:
– الف: انواع زیره:
اگرچه در طب سنتی انواع مختلفی ذکر شده اند، اما تقریبا خواص مشابهی دارند.
میتوانید چه پودر شده و چه غیر پودری ان را بر روی غذای خود ریخته و مصرف کنید.
توصیه ۱: اگرچه موارد منفی برای این گیاه وجود ندارد ، اما بعللی که قبلا ذکر شد، بهتر است انرا هر روز مصرف نکنید.
توصیه ۲: میتوانید ۱ روز در میان انرا مصرف کنید.
میزان مصرف ان برای هر ۱ روز در میان، یک قاشق چایخوری برروی غذا و یا سوپ میباشد.
خوشبختانه هم اکنون در بعضی از نانواییها و یا فروشندگان نان باگت، میتوانید نان خشکی که با زیره تهیه شده را خریداری کنید.
زیره از جمله مواد طعم دهنده قدیمی بود که در شیرینی های سنتی بشکل وسیعی استفاده میشد که متاسفانه کنار گذاشته شد.
توصیه ۳- در هنگام کاهش وزن، عجله بخرج ندهید. زیرا این پروسه، یک پروسه طولانی مدت است.
ب: کاهش مصرف برنج و جایگزینی با نان
پ: لیمو ترش- نیم قاچ بهمراه وعده غذایی( همچنانکه ذکر شد- باشکم خالی یا صبحانه میل نشود).
ت: مصرف زرشک در مواد غذایی( نه بیش از یک قاشق غذاخوری در هر روز)
ث: جایگزینی انواع روغن خوراکی مصرفی، با روغن زیتون.
ج: مصرف سرکه طبیعی، بر روی سالاد مصرفی روزانه خود و عدم مصرف انواع سس مایونز.
نکته نهایی: سعی نکنید برای سریع تر شدن روند کاهش وزن، همه موارد-مواد- بالا را هر روز با هم مصرف کنید. زیرا امکان کاهش فشار خون وجود دارد.
سعی کنید انها را بشکل متنوع و هر چنذ روز یکبار- هر کدم را در بخشی از غذای مصرفی روزانه خود بگنجانید.
………
اگرجه مواد دیگری وجود دارند، اما موارد مورد نظر اینجانب، که میتواند باعث کاهش وزن شما شوند ، اینهایی بودند که ذکر شد.
التماس دعا

ادامه مطلب  بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی بدره

Related posts