بهترین کلینیک کاردرمانی در کرج:خواص جادویی آشیتابا (Ashitaba) گیاه ژاپنی

بهترین کلینیک کاردرمانی در کرج:خواص جادویی آشیتابا (Ashitaba) گیاه ژاپنی
آشیتابا در ژاپن به عنوان “برگ فردا” شناخته شده است، زیرا برگ جدید می تواند در همان قسمت که قبلا رشد کرده مجددا بروید این یک گیاه خواص جادویی دارد.

مردم از برگ و گیاه آشیتابا در داروهای مختلف خانگی استفاده می کننداین گیاه 2000 ساله است و در جزیره هاچیجو کشت شد.

از گیاه خشک شده Ashitaba در ساخت دمنوش های خانگی استفاده می کنند این گیاه عالی به دلیل خواص دارویی آن در میان 1درصد از گیاهان معجزه آسا قرار دارد.

این گیاه همچنین می تواند به آب میوه یا به عنوان یک ماده در سوپ اضافه شود. راه های بسیاری وجود دارد که می توانید برگ ها را در رژیم غذایی خود قرار دهید. شما حتی می توانید آن را به عنوان یک سبزی تازه بخورید.

خواص گیاه آشیتابا

ارزش غذایی آشیتابا
خصوصیت میزان ارزش غذایی
33 کالری در هر 100 گرم
کالری چربی :5 کالری در هر 15 گرم یا یک قسمت گیاه
ویتامین A 55
ویتامین E 0.39
ویتامین K 75
ویتامین B1 0.02 میلی گرم
ویتامین B2 0.04 میلی گرم
ویتامین B6 0.02 میلی گرم
ویتامین C 6.15 میلی گرم
نیاسین 0.21
فولات 15
سدیم 9 میلی گرم
زینک 0.09 میلی گرم
مس 0.02 میلی گرم
منگنز 0.16 میلی گرم
خواص گیاه آشیتابا

خواص و فواید گیاه آشیتابا
1.خواص ضد پیری
آشیتابا می تواند روند پیری را کند. این گیاه با مبارزه با رادیکال های آزاد است بدن شما را از آسیب های ناشی از سرطان محفوظ نگه می دارد. این ممکن است به دلیل سطح بالای آنتی اکسیدانی موجود در گیاه باشد. رادیکال های آزاد باعث ایجاد آسیب زیادی به بدن می شوند.

ادامه مطلب  Top 10 Lists ::مراکز اختلالات یادگیری استان آذربایجان غربی

این اثرات بر روی پوست شایع تر از سایر اندام های بدن است Ashitaba حاوی ملاتونین است و یک عامل آنتی اکسید کننده می باشد که نه تنها با رادیکال های آزاد مبارزه می کند ، بلکه از خستگی مفرط نیز جلوگیری می کند

2. این گیاه باعث کاهش وزن می شود
تحقیقات انجام شده در بین 25 شرکت کنندگانی که اضافه وزن داشتند نشان داد که استفاده از آشیتابا نه فقط کاهش چربی شکم خواهد شد، بلکه ظرف هشت هفته نیز قادر به کاهش عرض کمر نیز هست. مطالعه دیگری نشان داد که Ashitaba می تواند با چربی های کم در شکم ما مبارزه کند.

چربی احشایی سخت ترین چربی ها در میان تمام چربی ها است. نتایج نشان داد که می تواند وزن، BMI و کل چربی بدن را در افراد مبتلا به سندرم متابولیک کاهش دهد. محققان در مطالعه ای بر روی موش ها دریافتند که این گیاه می تواند تولید یک هورمون را افزایش دهد که به کاهش وزن کمک کند.

3. مبارزه با سرطان
با توجه به مطالعات سلولی، گیاه Ashitaba می تواند باعث مرگ سلول در سلول سرطانی شود. سایر مطالعات نشان می دهد که می تواند آنزیم ضدسرطان را افزایش دهد و میزان درصد ایجاد تومور را نیز به صفر برساند. محققان در مطالعه ای که بر روی موش انجام شده است، کشف کردند این گیاه نه تنها می توانند نه تنها زمان بقا را افزایش دهند، بلکه باعث جلوگیری از گسترش سرطان به قسمت های دیگر بدن شود.

4. تنظیم دیابت
دیابت بیماری است که به علت عدم توانایی بدن در کنترل انسولین در بدن اتفاق می افتد. این یک بیماری مزمن است که همیشه باید مراقب آن بود. مطالعه دیگری در مورد موش نشان داد که Ashitaba می تواند سطح قند خون ناشتا و میزان انسولین بدن خود را کنترل کند. همچنين موشهايي که داراي رژيم غذايي زياد بودند، سطح قند خون، انسولين و تري گليسريد را به علت وجود برگ های جادویی آشیتابا کاهش پیدا کرده بود.

ادامه مطلب  تسهیل درمان لکنت زبان با دستگاه لکنت شکن l 09121623463شهرستان شبستر تسهیل درمان لکنت زبان با دستگاه لکنت شکن l 09121623463شهرستان عجب‌شیر

5. فشار خون را پایین می آورد
گیاه آشیتابا شامل ماده ای است که نه تنها یک عامل ضد ترومبوتیک است یعنی از لخته شدن خون های مضر در بدن ما جلوگیری کند. بلکه برای مغز نیز مفید است.

مواد عالی و مغذی در گیاه Ashitaba به شما این اطمینان را می دهد که مغز در بهترین حالت خود کار کند.این گیاه همچنین می تواند تمرکز و توجه را افزایش دهد و حتی به شما کمک می کند که کنترل بیشتری بر احساسات خود داشته باشید. مطالعات سلولی بر روی سلولهای مغز نشان می دهد که این گیاه می تواند باعث مرگ سلول های سرطانی مغز شود. همچنین با بیماری هایی مانند پارکینسون آلزایمر، و بیماری زوال عقل و ….. مبارزه می کند..

6. مبارزه با آنفلوآنزا
در مطالعه سلولی مشخص شد که گیاه آشیتابا می تواند از ویروس آنفولانزا و بازگشت ان جلوگیری کند. به این معنی که یک گزینه عالی برای درمان علائم سرماخوردگی و آنفلوانزا است.

خواص گیاه ashitaba

7. مفید برای سلامت قلب
بسیار مهم است که یک قلب سالم داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که بقیه بدن شما به خوبی عمل می کند. حتی مشکلات کوچک آن نیز می تواند به مشکلات بزرگتری تبدیل شود.. این گیاه حاوی پتاسیم بالایی است که باعث می شود قلب ما قوی شود و عملکرد عضله را افزایش دهد.

8. سیستم ایمنی را افزایش می دهد
اگر میخواهید یک زندگی سالم داشته باشید، باید مطمئن شوید که هر زمان که بخواهید از بیماری جلوگیری کنید.. خوشبختانه، این گیاه ژاپنی پتانسیل بالایی در این زمینه دارد. گیاه می تواند با باکتری ها مبارزه کند و سرعت زخم های شما را بهبود بخشد. همچنین از عفونت جلوگیری می کند .حتی می توانید آن را به عنوان پماد به زخم های خود بزنید.

ادامه مطلب  گسترده در آدرس مراکز جامع کار درمانی کرج در فردیس |

9. خون را تصفیه و سم زدایی می کند
خون ما مسئول انتقال همه نوع مواد مغذی در بدن ما است. چه اتفاقی می افتد اگر عناصر مضر راهی برای رسیدن به آن پیدا کنند؟ شما می توانید جلوی این کار را بگیرید، سم زدایی خون مانع از انتقال آن به دیگر قسمت های بدن می شود.

این گیاه معجزه آسای ژاپنی این اطمینان را به شما می دهد که خونی پاک و سالم داشته باشید.. همچنین با توجه به آهن، کلسیم و محتوای غنی از پتاسیم آن می تواند با کم خونی مبارزه کند. علاوه بر این، این گیاه نیز حاوی ویتامین B12 و کلروفیل است که خون را رقیق کرده و گردش آن را آسان می کند.

10 . افزایش متابولیسم
گیاه Ashitaba می تواند میزان متابولیسم را افزایش دهد و به کاهش وزن کمک کند. هنگامی که با رژیم غذایی سالم و ورزش منظم ترکیب می شود، این گیاه کمک زیادی در از بین بردن چربی های بیش از حد می کند. همچنین باعث کنترل اشتها شده و میزان PH بدن را نیز تنظیم می کند.

11.این گیاه برای هضم آسان مفید است
اغلب مردم یبوست را بدون درک اینکه این بیماری می تواند بعدا به مشکلات جدی سلامت منجر شود، نادیده می گیرد. به نظر می رسد شما می توانید با استفاده از Ashitaba به رژیم غذایی خود کمک کرده و این مشکل را درمان کنید. علاوه بر این،این گیاه حاوی کلکوئن است که در پیشگیری از مشکل کمک می کند. این، گیاه یک گیاه دیورتیک است و به بدن کمک می کند تا آب اضافی بدن را دفع کند

ادامه مطلب  ارزیابی رایگان اختلالات حرکتی - شناختی - هوشی در سرجو

12. کمک به عملکرد سیستم عصبی مرکزی
CNS مسئول دریافت پیام از مغز به بقیه بدن و بالعکس است. شما نیاز به عملکرد عضلانی عالی دارید. مطمئن باشید با مصرف Ashitaba رشد فاکتورهای عصبی را به حداکثر می رسانید. این ممکن است به دلیل سطح بالای ویتامین B12 موجود در این گیاه باشد.

Ashitaba یک گیاه باستانی است که مردم برای خواص دارویی خود از آن استفاده کرده اند.. اما قبل از استفاده از آن ممکن است لازم باشد برخی اقدامات احتیاطی نیز انجام شود زیرا ممکن است در برخی افراد واکنش های آلرژیک ایجاد شود. علاوه بر این، فراموش نکنید که قبل از شروع به استفاده از هر چیزی با متخصص مشورت کنید.

خواص گیاه آشیتابا

کاربر گرامی اگر نظر و پیشنهادی در این زمینه دارید لطفا دیدگاه خود در زیر همین صفحه با ما و دیگران کاربران مجله دلگرم به اشتراک بگذارید .

خواص جادویی آشیتابا (Ashitaba) گیاه ژاپنی

Related posts