بهترین کلینیک توانبخشی در کرج:12 راه مقابله با بیماری درد و کوفتگی بدن

بهترین کلینیک توانبخشی در کرج:12 راه مقابله با بیماری درد و کوفتگی بدن

فیبرومیالژیا یک بیماری است که موجب درد مزمن عضلات و مفاصل بدن می‌شود؛ درد و سفتی عضلات، خستگی، مشکلات خواب، افسردگی و ناتوانی در فکر کردن از علائم این بیماری است؛ در این مطلب 12 راه مقابله با این بیماری بیان می‌شود.

 12 راه مقابله با بیماری درد و کوفتگی بدن

1- نفس عمیق بکشید

استرس باعث تشدید علائم فیبرومیالژیا می‌شود؛ کم کردن استرس باعث بهبود کیفیت زندگی می‌شود؛ برخی روش‌های از بین برنده استرس عبارتند از: یوگا، ورزش و خواب کافی؛ تنفس عمیق و به آرامی بیرون دادن نفس و نیز انجام فعالیتی که از آن لذت می‌برید برای از بین بردن استرس مفید است.

2- مداد و کاغذ بردارید

اگر این بیماری به تمرکز و حافظه شما آسیب زده است، مداد و کاغذی را بردارید و لیست کارهایی را که می‌خواهید بنویسید؛ لیست خرید خانه، اسم دوستان، شماره تلفن و آدرس دوستان و اقوام خود را در دفترچه‌ای یادداشت کنید و همیشه همراه خود داشته باشید.

3- نوشیدنی کافئین دار ننوشید

کافئین، باعث استرس می‌شود و می‌تواند بر جسم و روان شما تأثیر بگذارد؛ کافئین، قلب و سیستم عصبی مرکزی را تحریک می‌کند و باعث افزایش عصبانیت، اضطراب و بی‌خوابی می‌شود؛ بنابراین برای از بین بردن استرس، نوشیدنی‌های بدون کافئین مصرف کنید.برای داشتن خوابی خوب در شب، از مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار از عصر به بعد خودداری کنید؛ مراقب کافئین موجود در کاکائو، قهوه، برخی نوشابه‌ها و چای نیز باشید.

4- به طور منظم ورزش کنید

ورزش منظم و آرام مانند، پیاده‌روی و ورزش در آب گرم، یکی از بهترین درمان‌ها برای این بیماران است؛ ورزش به کاهش درد و سفتی عضلات کمک می‌کند؛ استرس را از بین می‌برد و کنترل این بیماری را افزایش می‌دهد.با ورزش، خواب راحت‌تری خواهید داشت؛ درباره ورزش‌های مفید برای بیماری فیبرومیالژیا با پزشک خود مشورت کنید.

ادامه مطلب  تسهیل درمان لکنت زبان با دستگاه لکنت شکن l 09121623463 شهرستان صحنه تسهیل درمان لکنت زبان با دستگاه لکنت شکن l 09121623463 شهرستان قصر شیرین

5- در آب گرم دراز بکشید

در وان آب گرم دراز بکشید و با این کار عضلات گرفته خود را شل می‌کنید، درد را کم می‌کنید و به آسانی حرکت می‌کنید؛ همچنین می‌توانید از سونا استفاده کنید یا چهارپایه‌ای در حمام بگذارید و روی آن بنشینید و آب گرم روی بدنتان بریزید.

6- زمانی را برای خودتان بگذارید

فیبرومیالژیا می‌تواند سلامتی شما را به خطر بیندازد؛ پس برای درمان بهتر است هر روز زمانی را به خودتان اختصاص دهید؛ سرگرمی مورد علاقه خود را انجام دهید، کمی بخوابید و هر کاری که احساس خوبی برایتان به ارمغان می‌آورد را انجام دهید؛ این کارها به مبارزه با استرس کمک می‌کنند و باعث افزایش انرژی شما برای انجام کارها می‌شوند.

7- بهتر کار کنید

آیا کار کردن برای شما خستگی و درد به همراه دارد؟ یک برنامه بهتر برای کار خودتان طراحی کنید؛ از رئیس خود بپرسید که آیا می‌توانید به صورت نیمه وقت در خانه کار کنید و یا زودتر بروید و یا دیرتر به محل کارتان بیایید؛ در محل کار، فضای کاری خود را راحت و در دسترس تنظیم کنید؛ دستگاه تلفن، صفحه کلید کامپیوتر و دیگر چیزها باید استرس و فشار کمتری را برای شما داشته باشند.

8- صحبت کنید

بیماری فیبرومیالژیا، باعث فشار روحی بر شما و اطرافیان شما می‌شود؛ در این مورد، داشتن ارتباط با دیگران تأثیر مهمی دارد؛ سعی نکنید که هر روز چهره خندان داشته باشید، همسر و دوست شما نیاز دارد که بداند چه چیزی باعث بدتر شدن علائم بیماری شما می‌شود؛ زمانی را برای صحبت کردن بگذارید و بر روی یک موضوع تمرکز کنید و به دنبال راه حل آن باشید.

ادامه مطلب  گفتاردرمانی آنلاین و اسامی گفتاردرمانان مازندران + کاردرمانی و اسامی کاردرمانان مازندران :::معرفی نرم افزار Adobe Flash Player

9- نه بگویید

برخی مواقع به فیبرومیالژیا، بیماری نامرئی هم می‌گویند؛ زیرا ممکن است به نظر خوب بیایید، در حالی که احساس بدی دارید؛ مردم ممکن است فراموش کنند که بیماران فیبرومیالژیا باعث کندی حرکات می‌شود؛ اگر شما را مجبور به انجام فعالیت‌های سنگین و بدون هیچ‌گونه استراحتی کردند، به راحتی بگویید: من نمی‌توانم این کار را انجام دهم.

پیشنهاد امروز

همه چی از خصوصیات اخلاقی تا رژیم مناسب گروه خونیت رو بدون...

همه چی از خصوصیات اخلاقی تا رژیم مناسب گروه خونیت رو بدون…

10- اتاق خواب، برای خوابیدن است

اگر شما به اندازه کافی استراحت نکرده‌اید، به اتاق خواب بروید و استراحت کنید؛ اتاق خوابتان را تاریک، آرام و خنک کنید و وسایلی که موجب حواس پرتی شما می‌شود را کنار بگذارید؛ ساعات خواب منظم داشته باشید و در آخر شب، با کامپیوتر کار نکنید و تلویزیون نبینید؛ به جای آنها، کتاب بخوانید و یا یک دوش آب گرم بگیرید تا خواب راحتی داشته باشید.

11- یک دفتر وقایع روزانه داشته باشید

پیگیری وقایع، فعالیت‌ها، علائم و تغییرات خلق و خو می‌تواند شما را از بیماری‌تان دور کند؛ شما می‌توانید آگاه شوید که چه زمانی علائم شما شروع می‌شود و چه چیزی بیماری شما را بدتر می‌کند؛ پس می‌توانید عوامل تشدیدکننده را کم کنید و یا روش‌های مقابله با آنها را یاد بگیرید.

12- عضو یک گروه پشتیبان شوید

گروه‌های حمایت کننده می‌توانند نقش مهمی در زندگی بیماران مزمن داشته باشند؛ هرگاه بیماری با مشکلی روبرو شد، می‌تواند آن مشکل را با دیگران در میان بگذارد.

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  شهرک ذوب آهن

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  سرحدآباد

ادامه مطلب   درمان تخصصی کامل و بدون بازگشت لکنت 09121623463 | تهران تهران ویلا بزرگراه شیخ فضل اله نوری فرعی 16 شهریور

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  شهر صنعتی

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  شهرک شیخ سعدی

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  نوروز آباد

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  بلوار چمران

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  قلمستان

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج   گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج  گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج  کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج  گفتار درمانی چیست , بهترین کرج  رشته گفتار درمانی , بهترین کرج  مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج  گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج  دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج  مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج  بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج  بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت در کرج , بهترین کرج  مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج  بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی البرز , بهترین کرج  کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی سینا , بهترین کرج  مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج  بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج  کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج  رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج  مرکز کاردرمانی , بهترین کرج  رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج  کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج  کاردرمانی جسمی

ادامه مطلب  لیست مراکز دولتی گفتار درمانی در کرج:دلیل خستگی زنانی که همیشه خسته اند + راه حل

 

Related posts