بهترین کلینیک توانبخشی در کرج:نشانه ها و علائم اصلی سرطان ریه

بهترین کلینیک توانبخشی در کرج:نشانه ها و علائم اصلی سرطان ریه

معمولا علائم و نشانه های سرطان ریه بسیار فراتر از یک سرفه طولانی است.

درد قفسه‌ سینه واضح ترین نشانه سرطان ریه است اما علائم و نشانه های دیگری وجود دارد که شما باید در مورد آن‌ها بدانید (حتی اگر هرگز سیگار نکشیده اید)

به گزارش آلامتو به نقل از سایت prevention؛ سرطان ریه، سرطانی پیشتاز و کشنده در میان مردان و زنان در ایالت متحده است و ۲۰ درصد از افرادی که از طریق این بیماری می میرند، هرگز سیگار نکشیده اند. چرا ممکن است افراد غیر سیگاری به سرطان ریه مبتلا شوند؟ رابرت مک کینا جونیور، جراح قفسه سینه در مرکز سلامت در پراویدنس، سانتا مونیکای کالیفرنیا، توضیح می دهد که مواجهه با رادون (گاز بی بو در خانه ها) اغلب در این مورد مورد اتهام قرار می گیرد. از دیگر عوامل سرطان ریه نیز می توان به آلودگی هوا، استعمال دود و خطرات زیست محیطی مانند آزبست (پنبه نسوز) اشاره کرد.

فرقی ندارد، چه شما به طور مرتب سیگار می کشید و چه تا به حال یک سیگار هم نکشیده اید، باید مراقب علایم زیر باشید. اگر چه دلایل نامطلوب زیادی وجود دارد که ممکن است موجب بروز این مسائل شود، اما لازم است شما مراقب باشید و این موضوع را با پزشک خود مطرح کنید.

  1. سرفه طولانی:

نشانه های سرطان ریه,علائم سرطان ریه

دکتر مک کینا می گوید: “اکثر افراد مبتلا به سرطان ریه اغلب سرفه می کنند، و گاهی اوقات این سرفه ها با خون همراه است.” بالا آوردن خلط قرمز رنگ و غلیظ نیز می ‌تواند نشانه اولیه این بیماری باشد. اما اگر بیش از یک ماه است که حتی یک سرفه خفیف و معمولی دارید نیز باید به پزشک مراجعه کرده و علت را جویا شوید. طولانی شدن این سرفه نیز ممکن است یک نشانه هشدار دهنده باشد.

  1. عفونت های مزمن

نشانه های سرطان ریه,علائم سرطان ریه

اغلب اوقات، ویروس ‌ها عامل عفونت‌ های ریوی مثل برونشیت مزمن هستند. به گفته انجمن سرطان آمریکا، اگر شما به طور مرتب بیمار می شوید و به نظر می رسد که هر بیماری مستقیما به سینه شما می رسد، این نیز می تواند نشانه ای از سرطان باشد.

  1. کاهش وزن

نشانه های سرطان ریه,علائم سرطان ریه

آیا بدون اینکه رژیم غذایی تان را تغییر دهید و یا ورزش را در برنامه روزانه تان قرار دهید، وزنتان کم شده است؟

دکتر مک کینا می گوید: “همانند هر نوعی از سرطان، یک تومور پیشرفته می تواند پروتئین هایی را ایجاد کند که به بدن شما اجازه دهند وزن کم کند.” به همین دلیل است که ممکن است متوجه افت اشتهایتان شده باشید. ( اگر شما وزن خود را به دست آورده اید و دلیل آن را نمی دانید، این نیز می ‌تواند یکی از این دلایل عجیب و غریب باشد )

پیشنهاد امروز

همه چی از خصوصیات اخلاقی تا رژیم مناسب گروه خونیت رو بدون...

همه چی از خصوصیات اخلاقی تا رژیم مناسب گروه خونیت رو بدون…

  1. درد استخوان

نشانه های سرطان ریه,علائم سرطان ریه

جک جاکوب، متخصص انکولوژی پزشکی و مدیر انکولوژی قفسه سینه در موسسه سرطان MemorialCare در مرکز پزشکی در کالیفرنیا، می‌ گوید:” اگر سرطان ریه به اندام‌ های دیگر بدن تان سرایت کند، ممکن است درد استخوان ها و یا مفاصل را احساس کنید. این درد در ناحیه کمر و لگن رایج تر است. ( اگرچه این ممکن است نشانه کمبود ویتامین D نیز باشد )

  1. تورم گردن و صورت

نشانه های سرطان ریه,علائم سرطان ریه

دکتر Jacoub می‌گوید : اگر یک تومور ریه شروع به فشار وارد کردن به رگ بالایی ( سیاه ‌رگ بزرگی که خون را از سر و بازوها به قلب شما حمل می ‌کند ) شما کند، ممکن است متوجه تورم گردن و صورت خود شوید. همچنین بازوها و قفسه‌ سینه تان نیز می ‌توانند تحت ‌تاثیر قرار بگیرند.

  1. خستگی شدید و فشار آور

نشانه های سرطان ریه,علائم سرطان ریه

دکتر جاکوب در این مورد یادآور می شود: “این خستگی بسیار متفاوت تر از احساس خستگی معمولی است.” ” این احساس به قدری شدید است که شما نمی‌ توانید صبر کنید تا به رختخواب بروید و استراحت کنید ” استراحت زیاد تاثیری در این خستگی ندارد و به رفع آن کمکی نمی کند. بیش از ۸۰ درصد افرادی که مبتلا به سرطان هستند، “خستگی مفرط و بیش از حد” را به عنوان نشانه ‌ای از این بیماری دارند.

  1. ضعف ماهیچه ای و عضلانی

نشانه های سرطان ریه,علائم سرطان ریه

سرطان ریه بر عضلات و همچنین اندام شما تأثیر می گذارد. دکتر جاکوب معتقد است:”یکی از اولین مناطقی که تحت تاثیر قرار می گیرد، ناحیه لگن شماست. ضعف ماهیچه ای ممکن است به قدری دشوار باشد که بلند شدن از روی صندلی برایتان سخت باشد” ضعف در شانه‌ها، بازوها و پاها نیز معمول و رایج است.

  1. سطح کلسیم بالا

برخی از سرطان های ریه نوعی مواد هورمونی را می سازند که تعادل مواد معدنی بدن را بر هم می زنند. دکتر مک کنا معتقد است که در برخی موارد کلسیم بیش از حد وارد جریان خون می ‌شود. این در حالی است که ممکن است شما اصلا متوجه این بالارفتن سطح کلسیم نشده باشید تا زمانی که به دکتر مراجعه کرده و آزمایش بدهید. ادرار مکرر، تشنگی بیش از حد، یبوست، حالت تهوع، درد شکم و سرگیجه از نشانه های سطح بالای کلسیم در بدن محسوب می شوند.

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  فردوسی

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  شکرآباد

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  بلوار هفت تیر

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  شهرک ناز

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  شهرک شهید رستمی

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  فردیس

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  حافظیه

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج   گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج  گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج  کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج  گفتار درمانی چیست , بهترین کرج  رشته گفتار درمانی , بهترین کرج  مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج  گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج  دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج  مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج  بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج  بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت در کرج , بهترین کرج  مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج  بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی البرز , بهترین کرج  کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی سینا , بهترین کرج  مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج  بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج  کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج  رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج  مرکز کاردرمانی , بهترین کرج  رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج  کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج  کاردرمانی جسمی

 

Related posts